Sorra utasítják vissza a kormány ajánlatát, újabb sztrájkhullám jöhet Angliában
Nem fogadták el a szakszervezetek a brit kormány 4,3 százalékos ajánlatát, április végén ismét sztrájkolnak az országban.
Nem fogadták el a szakszervezetek a brit kormány 4,3 százalékos ajánlatát, április végén ismét sztrájkolnak az országban.
A magyar és a brit fizetések közti különbségeket jól jelzi, hogy a brit érdekvédők úgy készülnek sztrájkra, hogy szeptemberrel forintra átszámítva egymillió fölé nő a kezdő pedagógusok bére.
Nem elégedettek a bérezéssel, a nyugdíjjal és a munkakörülményekkel sem, ezért szervezik az akciót.
Nem csak Magyarországon komoly kérdés a távoktatás alatt lemorzsolódó diákok helyzete. Angliában tízből négyen nem is tartották a kapcsolatot tanáraikkal a távoktatás alatt - derült ki egy friss kutatásból.
A brit gyermekjogi biztos szerint meg kell fontolni, hogy az iskolák kinyissanak-e nyáron, de a szülők és a tanárok is ellenezhetik, ha elveszítik a szünetet.
Magasabb bérekért és jobb munkakörülményekért, illetve a nyugdíjrendszer átalakítása miatt kezdtek sztrájkolni hétfőn a brit egyetemi oktatók és dolgozók, az egyetemek majdnem felében leállt a tanítás - írja a BBC.
Hatvan brit felsőoktatási intézmény dolgozói sztrájkolhatnak november 25-től december 4-ig, a munkabeszüntetés több mint egymillió hallgatót érint. A tanárok a csökkenő bérek, a növekvő nyugdíjköltségek és a rossz munkakörülmények miatt szánták rá magukat a lépésre, és ez csak az első hullám - írja a Guardian.
Egy friss előrejelzés szerint, a következő évtizedben a tanárokból és az akadémikusokból is túlkínálat lesz Észak-Írországban – írja a BBC.
Külföldön is komoly probléma a pályaelhagyás, körülbelül minden ötödik brit tanár két éven belül várhatóan elhagyja a tanári pályát - derült ki egy friss kutatásból.